Попри карантин через коронавірус, в Польщі залишились понад мільйон українців: чи легальне їхнє перебування

Незважаючи на пандемію коронавірусу, в Польщі перебуває понад мільйон українців. Вони не повинні хвилюватися про легальність свого перебування, заявив прем'єр-міністра Польщі Матеуш Моравецький. Про це йдеться у Сніданку з 1+1.

Для того, щоб не втрачати сезонних робітників, уряд Польщі, попри пандемію, вже відновив прийом заявок на отримання робочих віз. 

Більше того, прем'єр Польщі Матеуш Моравецький у статті для українського “Дзеркала тижня” написав, що без українців економічне зростання Польщі було б нижчим. Крім того, ті громадяни України, які зараз залишилися в Польщі, можуть не хвилюватися про легальність свого перебування. “Документи, термін дії яких закінчився в період стану епідемічної загрози або стану епідемії, були продовжені до 30 днів після його завершення у Польщі”, – йдеться у публікації польського прем'єра. 

Не виганяють з країни навіть тих, хто підлягає депортації. “У період епідемії та ще впродовж місяця після її завершення всі українці та інші іноземці перебувають на території Польщі легально. Немає жодної необхідності подавати якісь додаткові заяви про продовження візи”, – каже правозахисник Богдан Приступа. 

Зараз у Польщі живуть близько мільйона українців. Деякі з них, наприклад, приватні підприємці та робітники, які працювали за цивільними договорами, навіть можуть отримати матеріальну допомогу від уряду Польщі.

Українка Наталія Доброжанська живе в Польщі вже десятий рік. Спочатку поїхала на навчання, потім залишалася працювати. Зараз перебуває у декреті. Її хлопець працює таксистом, і зараз робота перестала приносити достатньо заробітку. У такій ситуації не одна родина. “Дуже багато людей втратило роботу. У першу чергу поляки будуть зацікавлені в тому, щоб влаштовувати своїх робітників. Українці можуть знайти роботу на сезонних роботах”, – каже жінка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *