"Північний потік-2" не впливає на поставки газу через Україну, – Міненерго РФ

Газопровід “Північний потік-2” не нібито вплине на поставки російського газу через Україну. Домовленості з українською стороною будуть діяти як мінімум до 2024 року.

Про це в статті для журналу “Енергетична політика” написав міністр енергетики РФ Олександр Новак..

Російський міністр переконує, що європейські країни зацікавлені в збільшенні поставок російського газу.

“Вже усім очевидно, що це комерційний проєкт, який ніяк не впливає на маршрут поставок газу через Україну. Останній, згідно з домовленостями, досягнутими в кінці 2019 року, буде функціонувати, як мінімум, до 2024 року”, – зазначив Новак.

Нагадаємо, Польща вже давно виступає проти розширення газопроводу, що безпосередньо з'єднує Росію з Німеччиною, найбільшим ринком палива в Європі, стверджуючи, що це посилить залежність Європи від російського газу.

“Північний потік-2” має пролягти дном Балтійського моря. Його довжина становитиме понад 1200 кілометрів, пропускна спроможність – 55 мільярдів кубометрів газу на рік. Газопровід будує російський “Газпром” спільно з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall.

Україна виступає проти будівництва “Північного потоку-2”, оскільки не хоче втратити статус транзитера газу. Проєкт також активно критикують США і країни Балтії. У Німеччині вважають, що проєкт економічний, а не політичний.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *