НБУ домовився з ЄБРР про своп на 500 мільйонів доларів: яку вигоду від цього отримають підприємці

Національний банк України та Європейський банк реконструкції і розвитку підписали договір про здійснення валютних операцій своп гривня/долар США обсягом до $500 мільйонів. НБУ отримає від ЄБРР валюту і передасть гривні, за які Євробанк прокредитує український бізнес.

Про це  повідомляє пресслужба НБУ.

У Нацбанку поянюють, що своп-операції відкривають ЄБРР доступ до гривневому ресурсу, який використають для кредитування українських підприємств, які постраждали від карантину. Водночас придбання валюти Нацбанком у ЄБРР на умовах своп сприятиме зростанню міжнародних резервів України.

Крім того, реалізація договору дозволить посилити макрофінансову стабільність в Україні, а також збільшити підтримку реального сектора економіки.

Договір з ЄБРР підписано на два роки з можливістю подовження. Мінімальна сума одного траншу – 25 млн доларів, а мінімальний термін – три місяці з можливістю ролловера.

Перша операція своп відбудеться у наступні кілька тижнів. Курсові параметри операцій своп будуть визначатися на базі диференціалу ставок по гривні та доларам США.

На сайті НБУ пояснили, що валютний своп – операція за договором, умови якого передбачають купівлю (продаж, обмін) іноземної валюти зі зворотним її продажем (купівлею, обміном) на певну дату в майбут­ньому з фіксацією умов цих операцій (курсів, обсягів, дат валютування тощо) під час укладення договору.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *