Карантин і фінанси: як не опинитись у борговій ямі до кінця обмежень

Кредити під тисячу відсотків річних – звучить абсурдно, проте саме такі грабіжницькі позики надзвичайно популярні  в Україні. А надто у часи кризи та безгрошів'я. Українці  опинились на останньому місці за рівнем фінансової грамотності, це згідно з дослідженням, яке провело Агентство США з міжнародного розвитку у 32 країнах, йдеться у ТСН.19:30.

Виявилось, ми схильні жити сьогоднішнім днем, не плануємо свій бюджет заздалегідь, не любимо вчитуватись в умови кредитів, а ще нехтуємо фінансовою дисципліною. Як не лише не збанкрутувати під час кризи, а й вийти з неї сильнішими, як бути тим, хто і до кризи ледве зводив кінці з кінцями – експерти радять шукати будь-який додатковий заробіток, а головне – заспокоїтись.

“Зберігати спокій і діяти розважливо. Займатись своїми справами. Якщо казати про сьогодення, то налагодити роботу за допомогою віддалених інструментів. Якщо спокійно діяти, знайдеться правильний вихід”, – запевняє фінансовий експерт Євген Невмержицький.

Не варто розкуповувати імбир за дурні гроші та інші товари не першої необхідності, на які накрутили ціни спекулянти, радять експерти. Від вірусу це не захистить, лише спустошить ваші кишені. Уряд дозволив працювати ломбардам та кредитним спілкам під час карантину. Проте фахівці радять обходити їх якнайдалі.

“Кредит без паспорту, коду, швидко. Тобто такий кредит, який банк не надасть… Там дуже високі відсотки. Ми також здійснювали дослідження методом таємного покупця. Яка там реальна ставка – це близько тисячі процентів річних. Люди потрапляють взагалі в боргову яму. Вони не можуть повернути перший кредит або їм навіть пропонують, а ви поверніть цей кредит за рахунок наступного”, – пояснює заступниця керівника проєкту USAID “Трансформація фінансового сектору” Юлія Вітка.

Альтернативою грабіжницьким мікрокредитам можуть стати кредитні лінії на банківських картках та позики у родичів чи друзів. Знайомі виручать вас охочіше, якщо запропонуєте їм розписку, заставу та відсотки. Та краще, кажуть, взагалі уникати боргів. А натомість шукати приробітку та скоротити витрати.

Кореспондентка ТСН Марія Васильєва

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *