ФОПи з дітьми тепер можуть отримати допомогу від держави: як її оформити

Відсьогодні, 6 травня, ФОПи зможуть отримати від держави допомогу на дітей до 10 років. Її призначатимуть підприємцям, які працюють на спрощеній системі оподаткування і належать до 1 та 2 груп платників єдиного податку.

Так, якщо в сім’ї малого підприємця є діти до 6 років, виплата становитиме 1779 гривень, від 6 до 10 років – 2218 гривень, йдеться на порталі “Дія”.

За попередніми підрахунками, допомоги потребуватимуть 300 тисяч фізичних осіб-підприємців, у яких близько 400 тисяч дітей

Як отримати допомогу?

Онлайн

1. Вам знадобиться електронний підпис (кваліфікований електронний підпис).

2. Зареєструйтесь та авторизуйтесь за посиланням.

3. Заповніть заяву.

4. До заяви додайте документи:

фотокопію свідоцтва про народження дитини;
фотокопію довідки з Пенсійного фонду про сплату ЄСВ за 2019 рік, форма ОК-7, яку можна отримати онлайн за посиланням;
сканкопію документа, що засвідчує проживання на території України для іноземців та осіб без громадянства;
якщо над дитиною є опіка, необхідна сканкопія рішення райдержадміністрації в Києві та Севастополі, виконавчого органу міської, районної, селищної ради об’єднаної територіальної громади або суду.
Зверніть увагу! Якщо ви отримали довідку ОК-7 онлайн до заяви додайте образ та електронний документ.

5. Накладіть кваліфікований електронний підпис та відправте.

Офлайн

1. Підготуйте документи:

заяву про надання матеріальної допомоги
заяву про перерахування коштів для компенсації із зазначенням банківського рахунку

2. До заяви додайте копії:

свідоцтва про народження дитини до 10 років;
довідки з Пенсійного фонду про сплату ЄСВ за 2019 рік, форма ОК-7;
документа, що засвідчує проживання на території України для іноземців та осіб без громадянства;
якщо над дитиною є опіка, необхідна сканована копія рішення районної держадміністрації в Києві та Севастополі, виконавчого органу міської, районної, селищної ради об’єднаної територіальної громади або суду.

3. З усіма документами зверніться до органу соціального захисту за місцем проживання або до уповноважених осіб органу територіальної громади.

Органи соціального захисту розглянуть заяву протягом трьох робочих днів. Результат буде надіслано на електронну пошту.

Запитання, які можуть виникнути

Що робити, якщо в мене немає електронного підпису?

Щоб отримати електронний підпис, зверніться до кваліфікованого надавача довірчих послуг та заповніть реєстраційну форму, внесіть свої паспортні дані та номер платника податків. Перелік надавачів за посиланням.

Інформаційно-довідковий департамент Державної податкової служби, Міністерство внутрішніх справ України та ПриватБанк надають електронний підпис безкоштовно. Вартість створення електронного підпису в інших надавачів близько 200 грн. 

Електронний ключ до підпису радимо зберігати на знімному носії, наприклад, флешці.

Термін дії електронного підпису становить 1-2 роки. Щоб продовжити його використання, поновіть термін дії через веб-сайт надавача.

Які умови отримання допомоги?

Допомога призначається фізичним особам-підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку, які сплатили ЄСВ за 2019 рік або за всі місяці 2019 року після реєстрації ФОП та мають дітей віком до 10 років.

Яку суму мені компенсує держава?

Відповідно до прожиткового мінімуму на 1 січня 2020 року, допомога на дитину до 6 років становить 1779 грн на місяць, на дитину від 6 до 10 років — 2218 грн на місяць.

Чи отримаю я допомогу, якщо у мене кілька дітей?

Допомога призначається на кожну дитину до 10-річного віку. Вам необхідно подати одну заяву та вказати інформацію про всіх дітей відповідного віку.

На який термін призначається допомога?

Допомога на дітей призначається з місяця звернення на період карантину та на один місяць після його завершення.

Нагадаємо, від 11 березня на всій території України запроваджений карантин задля протидії новому коронавірусу. Обмежено проведення масових заходів, закриті кордони, роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями також обмежено, заклади громадського харчування не працюють.

Наразі карантин подовжено до 22 травня. Однак вже від 11 травня має відбутися низка послаблень: йдеться про відкриття парків, перукарень, літніх майданчиків, кафе тощо.

3 березня в Україні зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *