Через карантин перекази українских заробітчан додому зменшаться на 2,5 мільярда доларів – НБУ

Замість очікуваних 12,5 млрд грн українські заробітчани цього року перерахують додому 10 млрд грн. Тобто через карантин задля недопущення поширення нового коронавірусу COVID-19 сума зменшиться на 2,5 млрд грн.

Про це йдеться в щоквартальному інфляційному звіті Національного банку України.

“До цього часу консенсусна думка полягала в тому, що значні обсяги переказів трудових мігрантів пом’якшують наслідки криз для країн-донорів робочої сили. Але особливістю поточної кризи є закриття кордонів багатьма країнами, а не лише зниження економічної активності у світі. За експертними оцінками, упродовж карантину в Україну повернулися близько 10% заробітчан, а ще 10%, які планували виїзд на сезонні роботи в другому кварталі, залишаться в Україні”, – прогнозують в НБУ.

Відповідно скоротяться й суми грошей, які заробітчани надсилають до України.

“Доходи тих працівників, які залишилися за кордоном, знизяться внаслідок охолодження економіки цих країн. З огляду на це Національний банк переглянув прогноз обсягу переказів трудових мігрантів в Україну від 12,5 до 10 млрд доларів США. Цей прогноз ґрунтується на припущенні про скасування більшості карантинних заходів до кінця другого кварталу 2020 року. Проте падіння переказів від заробітчан буде більше ніж компенсоване зниженням витрат українців на подорожі”, – повідомили в НБУ.

Регулятор також прогнозує зростання вже в квітні-червні 2020 року безробіття в Україні до 12%.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *