Парламентські вибори в Грузії: опозиція зняла своїх кандидатів, а провладна партія отримала 60% мандатів

У суботу, 21 листопада, у Грузії відбувся другий тур парламентських виборів – у мажоритарних округах. Опозиційні партії заявили про фальсифікації в першому турі й зняли своїх кандидатів, проте їхні прізвища лишилися в бюлетенях. Водночас у провладній партії “Грузинська мрія” заявили, що за підсумками двох турів отримали 60% мандатів у парламенті – 90 зі 150.

Виборчі дільниці в 17 округах Грузії зачинилися о 20:00 за місцевим часом, нині триває підрахунок голосів. Явка виборців у другому турі була дуже низькою – 26,29%. У ЦВК Грузії повідомили, що суттєвих порушень виборчого законодавства не було – усього 12 скарг.

Після завершення другого туру голосування виконавчий секретар провладної партії “Грузинська мрія – демократична Грузія” Іраклій Кобахідзе заявив, що за підсумками парламентських виборів 2020 року ця політсила отримала 90 зі 150 депутатських мандатів.

“У нас є попередні результати виборів з урахуванням результатів другого туру. Як і очікувалося, всі 17 кандидатів “Грузинської мрії” отримали депутатські мандати. Відповідно, “Грузинська мрія” буде представлена в парламенті 90 депутатами. А серед опозиції місця розподілилися наступним чином: 36 мандатів у “Єдиного національного руху”, п'ять – у “Європейської Грузії”, по чотири мандати – у партій “Лело”, “Стратегія Агмашенебелі”, “Альянсу патріотів” і “Гірчі”, у партії “Громадяни” – два мандати і у “Лейбористської партії” – один”, – сказав Кобахідзе, якого цитує Sputnik Georgia.

Представник провладної партії висловив упевненість, що опозиція відмовиться від бойкоту і в парламенті будуть представлені всі дев'ять партій.

Нагадаємо, після того, як з'явилися результати першого туру парламентських виборів, на яких перемогла провладна “Грузинська мрія”, у Тбілісі розпочалися протести. Опозиція заявляє про фальсифікації та вимагає проведення повторних виборів.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *