Операції з нерухомістю – лише за участю рієлторів: у Раді зареєстрували законопроєкт

Купівля-продаж лише за участю рієлторської контори може стати реальністю, якщо парламент ухвалить відповідний законопроєкт. Документ вже пройшов узгодження в парламентському комітеті і готується до розгляду вже у сесійній залі. Мета майбутнього закону, кажуть розробники, – вивести з тіні ринок нерухомості.

Але чи готові до цього фахівці галузі та й самі українці, йдеться в сюжеті ТСН.19:30. 

Марина вже тривалий час вивчає ринок нерухомості Києва. Жінка знає практично про всі пропозиції, однак придбати власне житло самотужки так і не наважилась. 

“Купувати квартиру варто зі спеціалістами, людьми, які розбираються у питаннях, передусім юридичних”,  – переконана вона.

Допомагає Марині в пошуках квартири рієлтор Роман.    

“По-перше, ми звертаємо увагу на забудовника. По-друге, ми звертаємо увагу на землю у власності”, – говорить рієлтор.

Найближчим часом обійтись без таких фахівців, як Роман, буде неможливо. Народні обранці пропонують ухвалити законопроєкт, який заборонить купувати, орендувати чи продавати нерухомість без рієлторів. 

Здавалося б, такій ініціативі рієлтори мали б радіти. Однак фахівці ринку категорично проти законопроєкту. Документ, кажуть, не лише обмежує конституційні права громадян вільно розпоряджатись своїм майном, але й створена після ухвалення законопроєкту федерація рієлторів стане фактично монополістом послуг, і, побоюються спеціалісти, – центром корупції.

“Є вже ризик захоплення ринку рієлторських послуг, і фактичного захоплення контрольного пакету в такій федерації, яка повністю контролює увесь ринок, допуск усіх осіб на ринок і вихід з них”, – зауважила Тетяна Хутор, голова аналітичного центру “Інститут законодавчих ідей”.

Та автор законопроєкту нардеп Дмитро Наталуха іншої думки. За його словами, документ повністю знищить схеми чорних рієлторів, а федерація стоятиме на сторожі прозорості ринку.  

У скільки обійдеться пересічному українцю така ініціатива – невідомо. У документі не прописана ціна за такі послуги фахівців із нерухомості. Не зрозуміло також, чи буде вільний доступ до даних про всі операції із нерухомістю. Все це вкрай збентежило навіть однопартійців авторів законопроєкту. Під тиском критики зі всіх боків авторський колектив втратив кілька прізвищ.

Чи матиме законодавча ініціатива підтримку в парламенті, поки невідомо. Законопроєкт ще має розглянути Нацагенство з питань запобігання корупції. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *