Автофіксація порушень ПДР: до яких хитрощів вдаються водії і як хочуть збільшити ліміти швидкості

Камери-радари, що фіксують швидкість авто, продовжують наповнювати бюджет України і неабияк злять автоводіїв. До чого тільки не вдаються кермувальники: і цифри на номерах заклеюють, і букви та номери інші можуть почепити. Також вимагають від влади збільшення швидкості на окремих ділянках.

У Раді вже з'явився законопроєкт, яким можуть збільшити ліміти швидкості, наприклад, у населених пунктах. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Частина водіїв, які не хочуть платити штрафів, але і не їздять за правилами, ховають номери від камер-радарів. Приміром, наклеюють на окремі цифри спеціальну плівку. Такі незаконні ноу-хау працювали раніше, коли камера на дорозі робила спалах, кажуть у поліції. Нині пишеться відео і держномер можна розгледіти на стоп-кадрах.

“Система все одно фіксує навіть ті номерні знаки, на яких наклеєна плівка або на окрему букву. Камера працює, як людське око”, – пояснює заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

У інших порушників інше ноу-хау – автоматичне. Номер повністю відкидається донизу. У поліції запевняють, що патрульні зупинятимуть таких хитрунів. На перший раз водієві доведеться сплатити 170 гривень. При повторному порушенні – 255. А для любителів поганяти розмір штрафу в МВС планують збільшити.

“Ми плануємо запропонувати депутатам ВР у вересні законопроєкт, який значно збільшить штрафи для тих, хто систематично порушує і перевищує понад ніж на 50 км на годину. Ми вважаємо, що 510 грн не висока ціна”, – повідомив Антон Геращенко.

У Верховній раді натомість зареєстрували законопроєкт, яким пропонують збільшити поріг перевищення, за який не штрафуватимуть. Його автор нардеп Сергій Гривко.

Так, пропонується на заміських міжнародних і національних дорогах, де по одній смузі руху, збільшити ліміт із 20 до 30 км за годину. На трасах із двома смугами в кожному напрямку пропонують підняти ліміт удвічі. Це значить, що скажімо на Житомирській чи Одеській трасах при дозволених 110-ти км, водіїв не штрафуватимуть за швидкості 150.

У поліції про такі ініціативи нічого не чули. Проте стверджують, що не проти збільшення швидкості на окремих ділянках у містах.

“Якщо міська влада бачить доцільним і безпечним саме підвищення ліміту швидкості, вони подають нам на погодження такі місця, встановлюють відповідні дорожні знаки і це може бути зроблено”, – пояснює перший заступник керівника департаменту Патрульної поліції Олексій Білошицький.

Українські водії натомість зареєстрували петицію. У ній просять не лише збільшити швидкісний режим, а й зробити його зрозумілішим. Приміром, для крайньої правої смуги встановити межу в 60 км за годину, для крайньої лівої – 80. Тоді не штрафуватимуть тих, хто недогледів знак.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *