Країни ЄС пообіцяли допомогти Україні з ліквідацією наслідків руйнівних повеней

Італія та Швеція нададуть допомогу постраждалим від руйнівних повеней областям України.

Про це повідомляється на сайті Європейської комісії.

Зокрема, Італія пообіцяла передати Україні намети, насосне обладнання, засоби індивідуального захисту, бензопили та генератори для постраждалого населення.

Так, за даними МВС України, у понеділок, 29-го червня, з Італії до України вирушив літак зі спорядженням та спецтехнікою для рятувальників. Це, зокрема, помпи, обладнані комплектом рукавів, мобільні генератори, рятувальні троси, квадрокоптери, каркасні намети з підігрівом на 10 осіб, костюми для підводних рятувальних операцій, надувні човни з моторами, 4-місні катамарани, рятувальні жилети та шоломи, портативні радіостанції тощо.Водночас Швеція пообіцяла направити до постраждалого регіону бар’єри, шланги та технічних експертів. 

“Окрім італійської та шведської допомоги, Європейська комісія надає послуги з картографування постраждалих районів через супутникову систему ЄС Copernicus”, – додали у повідомленні.

“Швеція та Італія є доказом солідарності ЄС під час кліматичних катастроф. Ми готові допомагати всім, хто перебуває в постраждалих районах, та підтримати органи цивільного захисту, які прагнуть задовольнити нагальні потреби на місцях”, – зазначив комісар з кризового управління Янез Ленарчич.

Як повідомлялося, Ізраїль виділив пів мільйона гривень для допомоги постраждалим від руйнівних повеней областям України. Перший вантаж вже прямує до Чернівців та Івано-Франківська. 

Нагадаємо, що США нададуть Україні 100 тисяч доларів для боротьби з гуманітарною катастрофою, спричиненою масштабною повінню у західних областях. 

Допомогти Україні також готова Угорщина, яка запропонувала направити до західних областей багатонаціональний інженерний батальйон “ТИСА”, аби допомогти в ліквідації наслідків потужних паводків. 

Водночас Україна домовляється з іншими країнами та НАТО щодо допомоги постраждалим регіонам. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *