Категорія: Технологія

Стародавня мода: люди цілеспрямовано збирали мушлі для створення намиста

Нове дослідження показало, що люди в середньому палеоліті збирали мушлі з природними отворами в них для декоративного намиста.  Про це пише IFL Science. Стеки черепашок з природною перфорацією вже давно пов'язали… Read more »

У Нігерії зафільмували сімейство найрідкісніших горил, які майже зникли через полювання

Камери в горах Мбе, Нігерія, зафільмували ціле сімейство рідкісних річних горил із дитинчатами, яких у світі залишилося всього 300 особин.  Про це пише IFL Science. Річні горили вважаються найбільш рідкісним підвидом після того,… Read more »

Коронавірус пов'язаний з потенційно смертельним пошкодженням головного мозку – вчені

Все більше досліджень показують, що COVID-19 пов'язаний з потенційно смертельним пошкодженням головного мозку і неврологічними проблемами. Згідно з дослідженням, опублікованим в середу в журналі Brain, у деяких пацієнтів, заражених коронавірусом,… Read more »

Колективний імунітет може бути недієвим у боротьбі з коронавірусом – іспанські вчені

Іспанське дослідження поставило під сумнів доцільність колективного імунітету як спосіб боротьби з пандемією COVID-19. Експерти стверджують, що для забезпечення захисту антитіла мають бути у не менш ніж 70% населення. Про це пише BBC. За оцінками… Read more »

Сильна спека та дощі стали частішими: це підтвердило 36 тисяч метеостанцій

Основне глобальне оновлення, засноване на даних понад 36 тисячах метеостанцій по всьому світу, підтверджує, що в міру нагрівання планети екстремальні погодні явища, такі як хвилі тепла і сильні дощі, тепер… Read more »

Вчені виявили позитивний вплив пробіотиків у лікуванні депресії

Дослідники з Медичної школи Брайтона і Сассекса у Великій Британії дослідили пробіотики і виявили, що вони можуть створити позитивний ефект у лікуванні депресії та тривожного стану. Про це пише IFL Science. Дослідники… Read more »

У Тихому океані виловили рекордну кількість сміття: воно важить понад сотню тонн

Операція з очищення вивела близько 103 тонн рибальських сіток і пластикового сміття з Великої Тихоокеанської сміттєвої ділянки. Вилов 48-денної експедиції Інституту океанських подорожей є “найбільшим очищенням відкритого океану в історії”…. Read more »

У Мексиці у підводних печерах виявили стародавню шахту віком 12 тисяч років

Підводні печери вздовж мексиканського півострова Юкатан містять в собі лабіринт археологічних реліквій. Затоплені сеноти можуть зберігати речі майя. Про це пише Science Alert. “Підводні печери схожі на капсулу часу. Є докази… Read more »

Вчені виявили на Мадагаскарі мініатюрного предка динозавра

На Мадагаскарі виявили мініатюрного предка динозавра під назвою Kongonaphon kely розміром з кавову чашку, що жив тут близько 237 мільйонів років тому під час тріасового періоду. Про це пише Science Alert. Так,… Read more »

Сінгапурські науковці прогнозують появу нового коронавірусу

Covid-19 став третім коронавірусом, що переходить від тварин до людей. За прогнозами дослідників із Сінгапуру, коронавірус, який зараз шириться світом, не буде останнім для людства. Про це пише Straits Times. Перші… Read more »